Istniejemy od 1995 roku. Swoją działalność firma rozpoczęła od jednego traka postawionego w hali o powierzchni 60 m2. Świadczono wówczas usługi w zakresie przecierania drewna. Z czasem zakład zaczął cieszyć się dużym zainteresowaniem na rynku lokalnym. 

Zobacz jak pracujemy

 

W chwili obecnej zakład znacząco się rozwinął poszerzając park maszynowy. Dysponujemy również stolarnią, suszarnią oraz wanną impregnacyjną. Zakład wyposażony jest w szereg maszyn do obróbki drewna. Poza produktami suszonymi, heblowanymi oraz impregnowanymi wykonujemy również elementy klejone. 

 

Swój dynamiczny rozwój zawdzięczamy wysokiej jakości oferowanych produktów i usług, jak również dużej elastyczności dostosowania oferty do indywidualnych potrzeb klienta.

 

Głównym surowcem wykorzystywanym w tartaku jest drewno iglaste. Specjalizujemy się przetwarzaniu drewna modrzewiowego, które jest idealnym surowcem na tarasy, altany, wiaty i wszelkie inne konstrukcje narażone na trudne warunki atmosferyczne. W swojej ofercie posiadamy również daglezję, która jest wytrzymała jak modrzew i bardziej ozdobna. Więźby dachowe oraz elementy konstrukcyjne wykonujemy ze świerka. 

 

Jesteśmy zarówno detalistą dla klientów indywidualnych jak również hurtownikiem dla dużych kontrahentów. 

 

 Surowiec pozyskujemy z lokalnych Nadleśnictw. Okoliczne lasy posiadają ponad stuletni drzewostan, który charakteryzuje się dużą gęstością, wytrzymałością oraz twardością. 

 

"Drewno wykorzystywane w tartaku pochodzi z dobrze zarządzanycyh lasów certyfikowanych zgodnie z międzynarodowymi standardami FSC.  Drewno pochodzi z lasów o prawidłowej gospodarce leśnej zgodnej z kryteriami i wskaźnikami PEFC." 

 

Impregnacja materiału odbywa się metodą zanurzeniową środkami renomowanej niemieckiej firmy Obermeier GmbH & Co. KG, które posiadają atesty oraz certyfikaty. 

Please publish modules in offcanvas position.